Přejít na obsah | Přejít na hlavní menu

Zdravotnické potřeby Salvia

Na Vaše neduhy náš sortiment !

Adresa prodejny
Radoušova 14
537 01 Chrudim IV.

Otevírací doba
Po-Čt: 8:30 - 12:00 * 13:00 - 17:00
Pá: 8:30 - 12:00 * 13:00 - 15:30
So-Ne: zavřeno

Tel.: 723 86 85 67
E-mail: info@zdravotkysalvia.cz

Zdravotní obuv

V prodejně nabízíme atestovanou zdravotní obuv s ortopedickými stélkami značky Leon Shoes určenou pro pracovní i domácí užití. Při výběru obuvi dbáme na maximální komfort při chůzi. Obuv vedeme v různých typech stélek. U nás si vyberou zákazníci, kteří upřednostňují pohodlí a kvalitní materiály.

Nabízíme také dámskou obuv od firem Romika a Josef Seibel, a vedeme též sortiment dětské atestované obuvi značek Fare, DD Step, bačkůrky HP-Čechtín, capáčky Jonap a krásně barevné holinky firmy Demar.

Je velmi důležité pro správnou funkčnost obuvi zvolit i správnou velikost odpovídající Vaší noze či nožce Vašeho dítěte. Proto jsme pro Vás připravili pár základních informací, jak správně zvolit velikost obuvi.

Pokud z různých důvodů dáváte přednost běžně vyráběné obuvi před zdravotní obuví, ale zároveň potřebujete odstranit různé potíže spojené s Vašimi chodidly, můžeme Vám nabídnout ortopedické vložky do bot, které v podstatě vytvoří z jakéhokoliv obutí zdravotní obuv.

Zdravotní obuv Leon Shoes

Boty Leon Shoes jsou vyrobeny na certifikované, ortopedické a zdravotně nezávadné korkové stélce vyvinuté přímo výrobcem, firmou Leon Shoes, ve spolupráci s ortopedy a podology. Stélka je vyráběna pomocí lisování z kvalitního přírodního korku.

Vyráběny jsou dva typy korkových stélek:

  • Rovná korková stélka
    Na této stélce je vyráběna pánská, dětská a z části i dámská řada ortopedické zdravotní obuvi. Stélka se vyznačuje dostatečným prostorem pro chodidlo dle norem zdravotnických kopyt. Má výraznou podporu podélné i příční klenby, hlubokou patní misku s vyměkčením v patě, které plní i funkci shock absorberu (tj. tlumí nárazy při došlapu na patu). Originální tvar paty zajišťuje stabilitu nohy při chůzi.
  • Úzká korková stélka
    Na této stélce je vyráběna celá řada dámské klínové obuvi a některé dámské modely otevřené obuvi či obuvi s plnou špicí. V popisu výrobku je na tento typ stélky vždy upozorněno. Stélka se vyznačuje dostatečným prostorem pro chodidlo dle norem zdravotních kopyt. Stélka podporuje příčnou i podélnou klenbu, patní misku s vyměkčením v patě, které plní i funkci shock absorberu (tj. tlumí nárazy při došlapu na patu). Modely na této úzké stélce doporučujeme ženám a dívkám s úzkými chodidly nebo nízkým nártem.

Výhody zdravotní obuvi

Spodkové provedení obuvi (podešev, měkčená zelená mezivrstva a popřípadě klínový podpatek u klínové podešve) díky své elasticitě a flexibilitě snižuje nárazy a vibrace při chůzi, rozkládá je do plochy, zabraňuje únavě, nadměrnému zatěžování kloubů a páteře, umožňuje přirozenou a zdravou chůzi.

Výhody zdravotní obuvi

Anatomicky tvarovaná korková stélka a její provedení má podpůrný účinek pro zdravou i pokleslou nožní klenbu, zajišťuje pocit sucha a zlepšuje krevní oběh, čímž snižuje únavu a nebezpečí tvorby křečových žil.

Zdravotní obuv pomůže předejít mnoha obtížím pohybového aparátu či tyto obtíže dokáže alespoň účinně zmírnit, někdy i zcela odstranit. Mějte na paměti, že dlouhodobý několikahodinový pohyb nebo stání v běžné obuvi na tvrdém povrchu má nežádoucí účinky na vaše klouby a obratle s následnými bolestmi kloubů, zad a dokonce i hlavy.